KAMPANIA NA RZECZ RYSOWANIA. Strona w trakcie tłumaczenia... prosimy o cierpliwość

KAMPANIA NA RZECZ RYSOWANIA

In Uncategorized on Kwiecień 6, 2010 at 12:50 am
Uczestnicy Wielkiego Rysowania

Uczestnicy Wielkiego Rysowania

Kampania na Rzecz Rysowania ma jeden cel: zaangażować w rysowanie każdego!

Dlaczego? Rysunek pomaga nam myśleć, być kreatywnym i komunikować się – bez względu na wiek i umiejętności.

Co roku w październiku ponad 1500 organizacji w Wielkiej Brytanii, poczynając od domow kultury i przedszkoli po muzea, galerie i uniwersytety, bierze udział w dorocznym głównym wydarzeniu kampanii – Wielkim Rysowaniu. Ta coroczna trwająca miesiąc impreza włącza w swój zasięg sztukę , naukę , projektowanie i działania środowiskowe. Łączy pokolenia i społeczności. Wielkie Rysowanie pokazuje, że rysunek może być tak przyjemną działalnościa publiczną, jak i prywatną pasją.

Co roku Kampania na Rysunku sugeruje tematy, które pomogą Państwu zaplanować zajęcia Wielkiego Rysowania, a może i wygrać jedną z naszych nagród. Kategorie nagród w 2010 roku są takie same jak w zeszłym roku, ale uprościliśmy tematy zbierając je pod jednym wspólnym tytulem: Oznakuj Przyszlość!

Możliwe tematy projektów obejmują zmianę miejsc, architektury, środowiska i mieszkania, mody, zmiany klimatu, ekologię i re-cycling. Wszelkiego rodzaju znaki (posiadające znaczenie!) się liczą – od malarstwa do animacji.

Jeśli planują Państwo prowadzenie warsztów Wielkiego Rysowania po raz pierwszy znajdziecie na tej stronie wiele przydatnych porad i zasobów. Zapraszamy również do odwiedzenia naszej siostrzanej strony www.campaignfordrawing.net, gdzie znajdą Państwo przykłady z poprzednich Dni Wielkiego Rysowania.

Kampania prowadzi również całoroczny program rozwoju zawodowego, Power Drawing, dla nauczycieli, wychowawców, artystów i osób zainteresowanych tworzeniem rysunku w szkołach, instytucjach kulturalnych i inych obiektach użyteczności publicznej. Publikacje Power Drawing pokazują, jak rysunek wspiera formalne i nieformalne nauczanie.

W ramach Power Drawing Kampania zaprasza na trzy nowe sesje zatytułowane Swobodny Rysunek: Narzędzie w projektowania , które badają rolę rysunku w projektowaniu i budowie, oraz jego miejsce w edukacji środowiskowej. Program ten jest sponsorowany przez Happold Trust

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: