KAMPANIA NA RZECZ RYSOWANIA. Strona w trakcie tłumaczenia... prosimy o cierpliwość

WSPÓŁPRACA

GALERIA FOTOGRAFII Z MINIONYCH WARSZTATÓW

Tłum oglądający ilustratora Quentina Blake'a, patrona kampanii podczas rysowania

Polski kształt Kampanii dopiero się formuje i jesteśmy bardzo zainteresowani wszelkimi sugestiami dotyczącymi współpracy z polskimi instytucjami.

Aktualnie na terenie Polski Kampania oferuje pomoc w sprecyzowaniu idei, koncepcyjnym i organizacyjnym zaplanowaniu imprez Wielkiego Rysowania oraz pomaga w ich promocji i ewaluacji.  Promujemy  październik jako Miesiac Wielkiego Rysowania, w zwiazku z czym, warsztaty i inne ‚akcje’ Wielkiego Rysowania, które odbedą sie w okolicach tego miesiąca będą kwalifikowały się do konkursu z nagrodami. Oczywiście warsztaty zorganizowane w innym terminie również otrzymają wsparcie Kampanii, najwiekszy ‚szum medialny’ jest jednak zawsze dookoła Miesiąca Wielkiego Rysowania.

Odrębnym nurtem Kampanii jest ‚Power Drawing’ , w ramach którego organizujemy kursy i konferencje.

Powstają też  Projekty Specjalne w zależności od potrzeb zainteresowanych instytucji, takie jak np.:

–  projekt Learning Revolution Festival zrealizowany w 2009 roku, promujący rysowanie wśród osób dorosłych, także  z grup, do których „trudniej jest dotrzeć” czy osob starszych.  Przykłady  udanych warsztatów rysunkowych  zorganizowanych w ramach tego projektu są dostępne na: www.campaignfordrawing.net

–  IDEAL, program badawczy prowadzony we współpracy z organizacjami z siedmiu krajów europejskich  mający na celu zidentyfikować i rozpowszechnić kreatywne metody angażowania dorosłych w rysowanie postrzegane jako demokratyczna forma międzykulturalnego dialogu.

Informacje, sugestie i porady zebrane w ciągu ostatnich dziesięciu lat istnienia Kampanii są przeznaczone przede wszystkim dla osób, które chcą wykorzystać rysunek jako narzędzie  w nauce, interpretacji oraz procesie społecznego włączania i angażowania, ale mogą być również przydatne  tym którzy uczą i używają rysunku w codziennej pracy.

Będziemy niezmiernie wdzięczni jeśli napiszą Państwo poniżej jakie są Państwa oczekiwania/potrzeby, które Kampania mogłaby spełnić,  jakiego typu działalność byłaby potrzebna.

PRACA / WOLONTARIAT

Poszukujemy wolontariuszy do współworzenia polskiej strony kampanii (tłumaczenie, korekta) oraz koordynacji kolejnej edycji kampanii na terenie  poszczególnych województw.

Wiecej informacji na:  https://wielkierysowanie.wordpress.com/wspolpraca/pracawolontariat/

Reklamy
  1. Nikt nie jest zainteresowany?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: